chodská vlna

vzkazy od nás pro vás   

Chodská vlna 1.1.12:
Kapela Chodská vlna ukončila svoji činnost. Muzikanti z ní se v dobrém rozešli a táhli po svým. Mrzí nás to, přesto doufáme, že se s našimi písničkami opět setkáte. Všem vám děkujeme za vaší přízeň a za to, že bylo po celou dobu stále komu hrát.

Pepa 15.9.10:
CHODSKÁ VLNA OPĚT V PIVOVAŘE. Není tomu tak dávno, co Chodská vlna pokřtila své nové CD v historické budově domažlického pivovaru. Od té doby se s ním mnohé událo. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že o pivovar přijdeme nadobro. Všechno ale dobře dopadlo a pivovar našemu městu naštěstí zůstal. To je přeci důvod k oslavě! A právě taková oslava se uskuteční 28.9. od 15:00 v historické budově domažlického pivovaru. Kromě nás, tedy Chodské vlny, na tomhle Svatováclavském koncertě zahraje ještě kapela Loutky. A myslím, že nebude chybět ani společné džemování. Tak určitě přijďte! Vstup je zdarma!

Ríša 4.2.10:
Velvyslanectví České republiky v Pretorii vydalo krátkou zprávu o turné skupiny Chodská vlna v JAR.Zprávy o našem turné,ale i o dalších kulturních akcích pořádaných Českou ambasádou v JAR,naleznete zde.

Ríša 17.9.09:
Zajímavý rozhovor s naším Dědkem, výtvarníkem, jež měl na starost obal CD Vobrázky, naleznete zde. A další, neméně zajímavý rozhovor, tentokrát od Jardy Komorouse s naším baskytarystou Petrem Steidlem a mnohé jiné, si můžete přečíst tady.

Ríša a Kamil 23.6.09:
Cestovní deník skupiny Chodská vlna z Jihoafrické republiky:
Čtvrtek 11. června
Chodská vlna odjela do Mnichova, odkud pokračovala s leteckou společností South African Airways do Johannesburgu. Zde se po příletu setkala s velvyslancem Martinem Pohlem a konzulkou Dagmarou Minaříkovou a společně pokračovali v letu do Kapského města.
Pátek 12. června
Po příletu do Kapského města umožnilo krásné počasí výlet na Stolovou horu, která je dominantou města. Se svou výškou 1000 m n. m. a lanovou dráhou je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů Jihoafrické republiky.
Sobota 13. června
V Kapském Městě proběhl první koncert, a to v centru města, v přístavní hospodě Paulaner. Počasí nedovolilo hrát venku, koncert se konal v zajímavém prostředí minipivovaru. Zde se kromě první hudební události podařilo přistihnout zpěváka Chodské vlny Josefa Kuneše při hledání nevěsty, což bylo jedním z cílů celého turné. Při první možné příležitosti ji domažlické publikum snad bude moci poznat osobně.
Neděle 14. června
Neděli strávila Chodská vlna příjemně - po dopolední návštěvě tučňácké kolonie se všichni společně s panem velvyslancem a paní konzulkou vydali na nejvýznamnější jižní cíp Afriky - Mys dobré naděje. Hrdinou dne se opět stal Josef Kuneš, k němuž otevřeným oknem do vozu skočil na jeho klín cca. půlmetrákový pavián a řidiči drze sebral oříšky a francouzské crossainty. Výlet byl zakončen příjemnou ochutnávkou vybraných vín z jihoafrických svahů.
Pondělí 15. června
Po přeletu z Kapského Městě do Johannesburgu odjela Chodská vlna do Pretorie, kde si prohlédla rezidenci pana velvyslance v JAR a připravila si techniku na následující koncert.
Úterý 16. června
V rezidenci velvyslance proběhl v odpoledních hodinách koncert v rámci ukončení českého předsednictví EU. Akce se zúčastnili diplomaté z evropských zemí a čeští krajané. Koncert se vydařil.
Středa 17. června
Dnes Chodská vlna odehrála svůj další koncert v Pretorii, tentokrát pro české krajany. Setkali se zde jak čeští, tak slovenští emigranti, z nichž většina žije v JAR přes 40 let. V publiku byli i představitelé mnoha jiných zemí. Členové kapely během večera vysvětlovali vznik a původ dud v Čechách a konkrétně na Chodsku. Opět bylo třeba objasnit, že české a skotské dudy jsou rozdílné a že jedno z hlavních center dudácké kultury je právě v Čechách.
Čtvrtek 1. června
Poslední den pobytu odehrála Chodská vlna koncert v rockovém klubu Tings and Times v centru Pretorie. Krásné prostředí, skvělé publikum, výborná atmosféra, co více si kapela může přát. V pátek 19. června odlétá ve večerních hodinách do Mnichova. Všichni členové doufají, že po náročné cestě nasbírají síly na nedělní (21. června) křest CD Vobrázky spojený se Dnem otevřených dveří domažlického pivovaru. Koncert začíná v 17.00 a všichni se již těší na setkání na domácí půdě.

Ríša 14.5.09:
První ohlasy na naše nové CD Vobrázky jsou již na internetu. Jeden z nich, od Jaromíra Komorouse, můžete nalézt zde.

Irča 8.5.09:
Beltine je nejdůležitějším svátkem keltské kultury, jeho název pochází z keltské mytologie a v překladu znamená oheň. Slavnost Beltine probíhala právě vždy v noci z 30. dubna na 1. května , hlavní roli v něm měly zapálené hranice a prováděly se různé rituály, které měly chránit před nemocemi a strádáním. Již počtvrté měla Chodská vlna možnost zahrát si na Beltine. Pořadatel - Bratrstvo Keltů uskutečnil letošní jubilejní 15. mezinárodní festival Svátek keltské kultury Beltine 2009 v Telči. Tento festival je totiž kočovný. Každý rok se odehrává na jiném místě České republiky. Letos se tedy po šesti letech vrátil do krásného starobylého města Telč, do úžasných prostor zámecké zahrady. Chodská vlna měla z pozvání na festival o to větší radost, že tady, právě před šesti lety 30.dubna 2003 hrála pro Kelty poprvé. Všichni muzikanti a zpěváci kapely si odtud přinesli mnoho krásných zážitků , na které rádi vzpomínáme. Ještě větší radost kapela měla z toho, že právě na Beltine se měl odehrát první křest nového CD Chodské vlny Vobrázky. Kmotrem Vobrázků se stal přítel, známý muzikant Honza Hrubý z kapely Kukulín. Popřát vše dobré přišel na pódium taky hlavní organizátor festivalu Beltine a zakladatel Bratrstva Keltů Tomáš Křivánek. Ve 22,15 jsme byli vřele přivítáni výborně naladěným publikem. Zaznělo šest písní z nového CD a pak jsme kmotry pozvali na pódium. Křtilo se samozřejmě pivem a to Chodovarem. Pak už nám nezbývalo nic jiného než naše posluchače dorazit dalšími peckami. Koncert jsme si náležitě užívali a ani naše publikum nepřišlo zkrátka. Atmosféru tohoto večera můžete vidět i na fotkách na našich webovkách. Děkujeme Keltům, jsme rádi, že nás vzali mezi sebe a zvou nás na své festivaly, které patří k nejhezčím v ČR..

Ríša 29.3.09:
Pokud jste medailónek Chodské vlny v pořadu Na moll nestihli,můžete ho shlédnout zde.

Morys 20.3.09:
Od České televize Brno jsme dostali nabídku k natočení obrazového záznamu k písničce Handuličko dítě moje z našeho připravovaného CD pro hudební pořad Na moll. V sobotu 14. 3. 2009 za námi přijel televizní štáb, který jsme posilnili tatínkovou meruňkovicí. Nás samozřejmě taky. Děj všeho je jednoduchý. O tom kterak se našla parta muzikantů a táhne z bálu krajem domů, teda pardon, do hospody. Jeden z obrazů se odehrával na Chodském bále. Aby vše bylo v televizním záznamu autentičtější nikomu jsme nic neřekli. Překvapení bylo opravdu značné. Pravdou je, že příjezd malého žebřiňáčku naloženého starými nástroji, který jsem táhnul, oděn starým koženým kabátem s hadrem na hlavě a brýlemi proti slunci vraženými na čele, mohl připomínat masopust. Taky si to mnozí mysleli. Další obrazové záznamy byly pořízeny V Chodově na chaloupce Karla Dvořáka, na polích mezi Klenčím a Chodovem, v Domažlicích na náměstí, věži, Branské ulici a krčmě Meluzína. Zde všude šílená parta muzikantů tahala svůj žebřiňáček. Richard s Kamilem vyhazovali z věže košile od kroje v domnění, že doplachtí až do náměstí. Ovšem obě Richardovo košile skončily na střeše kostela. Jsou tam doteď. Musíme Ríšovi z prvního honoráře nechat ušít nové. Pak musel Kunďaba sléci svou a mě s ní vyhnali na sloup osvětlení odkud jsem ji házel na Brahmína sedícho na kostelních schodech. To jako, že dopadla z tý věže. Pak jsme tahali ten žebřiňáček po náměstí a Branskou ulicí. A několikrát tam a zase zpět. Jak si to pan režisér přál. Lidi koukali, že už jsme se opravdu s konečnou platností zbláznili. No a do toho všude s námi v každém obrazu byl Igor Šlechta s malířským stojanem, štětcem a paletou. Ve slušivém baretu a plášti byl za malíře, který celý děj všeho zaznamenává. On totiž namaloval všechny obrázky na naše nové CD. A to jich tam je požehnaně. V Meldě ( krčma Meluzína ) se natáčel rozhovor a taky jsme tam dostali najíst. Za což mnohokráte děkujeme. Bylo to vše docela příjemně vysilující. Zda bylo naše snažení co platné uvidíme již 26. 3. 2009 na ČT 1 v hudebním pořadu Na moll.

Morys 1.12.08:
U HADAMŮ 2009. Buďte pozdraveni všichni kdo jsou na stejné vlně. Další rok za námi. Opět se potkáme 3. ledna 2009 na elektrickém večírku U Hadamů. Protože je před svátky muziky všude plno a jsme teď nalezlí ve studiu, kde mastíme novou desku, ponechali jsme zhruba loňský termín pro náš novoroční jam session. On je to vlastně pro nás Silvestr. Tak taky nevysřílejte všechny broky ty tři dny předem. Zveme trvale spřátelené muzikanty. Z mé strany je to Karel Dvořák( foukačky, banja a nástroje ledajaké ) Č. Krumlov, Ivana Melicharová ( el. kontrabas) a Míra Židlický ( příčná flétna ) Praha, Helena Parisová ( housle ) Plzeň. Ríša zval své spoluhráče ze Sekáčů Romana Kalouse ( klarinet ), Pavla Ježka( housle ) a Honzu Hrbáčka ( klarinet ) Domažlice. Sestava se může dále dotvářet. S ostatními muzikanty budeme hrát i nové vlňácký písně, ale jak je vidět sejde se i celá sestava Zrcadel. Takže i v těchto písních budeme lovit. No a předpokládám samozřejmě, že dojde taky na všeobecné pravidelné prznění ledasjakých písní v blíže neurčených hudebních sestavách. Požádám svého tatínka opět o trochu té jeho kořalky na rozehřátí. Dostane každý dokud nedojde. Vstup bude jako každoročně zdarma. To je mimo jiné ten dárek od nás pro vás. Vláčky z Domažlic jezdí, tak nechte auta doma ať si můžeme dáti po kořaličce a nejste ovlivněni nějakým tím náledím. Jste očekáváni. Za vlnu Pavel Morysek

Ríša 10.10.08:
Omlouváme se zájemcům o naše CD"Alou!".Již jsou všechna vyprodána.Plánujeme reedici,ale momentálně jsme zavřený ve studiu,kde natáčíme zbrusu nové CD.Mělo by být hotové začátkem příštího roku a bude velmi netradiční...

chodská vlna, 2004, ®